FINTEL ENERGIJA AD

FINTEL ENERGIJA Novosti Počela izgradnja trećeg vetroparka kod Vršca

Počela izgradnja trećeg vetroparka kod Vršca

Kompanija "MK Fintel vind" počela je izgradnju prve faze trećeg vetroparka "Košava", u blizini Vršca, koji će činiti 20 vetrenjača. Vrednost radova je 124 miliona evra

Kako je rečeno na polaganju kamena temeljca, planirano je da ovi radovi budu završeni do kraja 2018. godine, i tih 20 izgrađenih vetrogeneratora imaće snagu 69 megavata i proizvodiće električnu energiju za oko 40.000 domaćinstava.
Nakon izgradnje ove prve faze vetroparka "Košava" koji se nalazi u mestu Izbište, kako je najavljeno, planirana je i druga faza koja predviđa gradnju još 19 vetrogeneratora u koje će biti uloženo više od 100 miliona evra.

Izvršni direktor kompanija "Fintel energija spa" i "MK Fintel vind" Ticijano Đovaneti rekao je da je vetropark " Košava", do sada najveća investicija u Srbiji u oblasti obnovljivih izvora energije.

Veše informacija dostupno je na:
http://www.pink.rs/vesti/29897/pocela-izgradnja-vetroparka-kod-vrsca

Kontakt

Adresa:

Masarikova 5, 21.sprat,
11000 Beograd

Tel: +381 (0)11 441 8531

Email: zorica.andjelic@fintel.bz

Kontaktirajte nas